Az EUMANIA Kft. honlapja

 

 

Kutatás, fejlesztés, innováció

Budapesten és Pest Megyében:

Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása - VEKOP-2.1.1-15

IDŐSZAKOSAN FELFÜGGESZTÉSRE KERÜLT!

 

Pályázat benyújtás időtartama

Pályázat benyújtása 2016. február 29-től 2018. február 28-ig lehetséges.

 

Az alábbi értékelési határnapokig benyújtásra került projektek kerülnek együttesen elbírálásra:

• 2016. április 25.

• 2016. augusztus 29.

• 2017. február 6.

. 2017. június 12.

• 2017. december 11.

 

Projekt időtartam

Kezdés:

A projekt legkorábban a pályázat benyújtását követő napon kezdődhet meg, saját felelősségre.

 

Befejezés:

Projekt megkezdéstől számított legfeljebb 24 hónap.

 

Projekt megvalósulásának helyszíne

Csak Budapesten és Pest Megyében megvalósuló projektek támogathatóak, lásd lentebb.

 

A fejlesztés megvalósulásának helyszíne a támogatást igénylő – konzorciumi tag – bejegyzett Közép-Magyarországi Régió (Budapest és Pest Megye) területén lévő székhelye, telephelye vagy fióktelepe lehet.

A megvalósítási helyszínnek a pályázat benyújtásáig kell bejegyzésre kerülnie, továbbá per- és igénymentesnek kell lennie. 

 

A megvalósítási helyszínnek alkalmasnak kell lennie a projekt megvalósítására, azaz:

- a projekt tárgyát képező K+F+I tevékenység elvégezhető a helyszínen,

- a projekt megvalósításhoz biztosított a megfelelő infrastruktúra,

- valamint megvalósítható a projekt keretében foglalkoztatott személyek egy időben történő elhelyezése.

 

Keretösszeg

5 Mrd Ft

 

A projekt maximális elszámolható összköltsége

Nincs meghatározva, de max. a 2015. évi árbevételének (konzorcium összesített árbevételének) összege.

A támogatást igénylő döntése szerint figyelembe vehetőek a legalább 50% tulajdonrésszel rendelkező tulajdonos vállalkozások vagy magánszemély tulajdonoson keresztül kapcsolt vállalkozások adatai is. 

 

A támogatás összege

50-1000 M Ft.

 

Konzorcium esetén:

- a Konzorcium vonatkozásában az igényelhető támogatás összege 100-1000 M Ft;

- az igényelt támogatás legalább 50%-át a konzorciumvezetőnek kell igényelnie;

- az egyes Konzorciumi tagok vonatkozásában a minimum igénybe vehető támogatási összeg 50 M Ft.

 

A támogatás maximális mértéke

Támogatási

kategória

 

mikro- és

kisvállalkozás

Közép-vállalkozás

Nagy-vállalkozás

Kutatás-fejlesztési projektekhez nyújtott

támogatás

ipari kutatás

70%

60%

50%

ipari kutatás, ha az vállalkozások közötti (nagyvállalkozások esetében legalább egy KKV-val folytatott) együttműködés

80%

75%

65%

kísérleti fejlesztés

45%

35%

25%

kísérleti fejlesztés, ha az vállalkozások közötti (nagyvállalkozások esetében legalább egy KKV-val folytatott) együttműködés

60%

50%

40%

Csekély összegű támogatás (de minimis)

50%

50%

50%

Regionális

beruházási

támogatás

Abony, Alsónémedi, Áporka, Aszód, Bag, Bernecebaráti, Cegléd, Csemő, Dabas, Domony, Dömsöd, Dunaharaszti, Ecser, Érd, Farmos, Felsőpakony, Galgagyörk, Galgahévíz, Galgamácsa, Gödöllő, Gyál, Gyömrő, Halásztelek, Hévízgyörk, Iklad, Ipolydamásd, Ipolytölgyes, Jászkarajenő, Kartal, Kemence, Kiskunlacháza, Kisnémedi, Kocsér, Kóspallag, Kőröstetétlen, Letkés, Lórév, Maglód, Makád, Márianosztra, Mikebuda, Monor, Nagybörzsöny, Nagykáta, Nagykőrös, Nagytarcsa, Nyársapát, Ócsa, Örkény, Pécel, Perőcsény, Péteri, Püspökhatvan, Püspökszilágy, Ráckeve, Szentmártonkáta, Szigetbecse, Szigetszentmiklós, Szob, Szokolya, Táborfalva, Tápióbicske, Tápiógyörgye, Tápióság, Tápiószele,Tápiószentmárton, Tápiószőlős, Tatárszentgyörgy, Tésa, Törtel, Tura, Újhartyán, Újszilvás, Üllő, Vác, Váckisújfalu, Valkó, Vámosmikola, Vecsés, Verőce, Verseg és Zebegény településeken

55%

45%

35%

Piliscsaba, Pilisjászfalu, Pilisvörösvár és Solymár településeken

40%

30%

20%

Budapest, és Pest megye fel nem sorolt települései

0%

0%

0%

Kutatási infrastruktúrához nyújtott beruházási támogatás

50%

50%

50%

Eljárási és szervezési innovációhoz nyújtott támogatás

50%

50%

15%**

A kis- és középvállalkozás vásáron való részvételéhez nyújtott támogatás

50%

50%

-

 

* Ha a projekt hatékony együttműködést foglal magában, és legalább egy mikro-, kis- és középvállalkozás bevonásával zajlik, és egyik vállalkozás sem viseli az elszámolható költségek több mint 70%-át.

** Nagyvállalkozásnak akkor nyújtható támogatás, ha az a támogatott tevékenység során ténylegesen együttműködik mikro-, kis- és középvállalkozással, és ha az együttműködő mikro-, kis- és középvállalkozás viseli az összes elszámolható költség legalább 30%-át.

 

Ha egy projekt több tevékenységet foglal magában, az egyes tevékenységeket be kell sorolni az ipari kutatás vagy kísérleti fejlesztés kategóriákba.

A támogatási intenzitás minden konzorciumi tagra külön kerül megállapításra.

 

Támogatható tevékenységek

Kutatás-fejlesztési projekthez nyújtott támogatás keretében:

a) Ipari kutatás (maximum a támogatás kategória elszámolható költségeinek 50%-a)

 

Ipari kutatás tevékenységre az a vállalkozás nyújthat be támogatási kérelmet, amelynek

- 50-250 millió Ft támogatási igény között minimum 1 fő,

- 250 millió Ft támogatási igény felett minimum 2 fő,

a projekt szakterületéhez kapcsolódó, legalább MA/Msc fokozatú diplomával rendelkező, minimum napi 4 órában, a pályázat benyújtásakor is foglalkoztatott alkalmazottja van.

 

Alkalmazott (ipari) kutatás: tervezett kutatás vagy kritikus vizsgálat, amelynek célja új ismeretek és szakértelem megszerzése új termékek, eljárások vagy szolgáltatások kifejlesztéséhez, vagy a létező termékek, eljárások vagy szolgáltatások jelentős mértékű fejlesztésének elősegítéséhez.

Magában foglalja komplex rendszerek összetevőinek létrehozását, és beletartozhat a prototípusok laboratóriumi környezetben vagy létező rendszerekhez szimulált interfésszel rendelkező környezetben történő megépítése, valamint kísérleti sorozatok gyártása, amennyiben ez az alkalmazott kutatáshoz és különösen a generikus technológiák ellenőrzéséhez szükséges.

 

b) Kísérleti fejlesztés

Kísérleti fejlesztés: a meglévő tudományos, technológiai, üzleti és egyéb, vonatkozó ismeretek és szakértelem megszerzése, összesítése, alakítása és felhasználása új vagy javított termékek, eljárások vagy szolgáltatások kidolgozása céljából. Ide tartozhatnak például az új termékek, eljárások vagy szolgáltatások fogalmi meghatározását, megtervezését és dokumentálását célzó tevékenységek is.

A kísérleti fejlesztéshez tartozhat az új vagy javított termékek, eljárások és szolgáltatások prototípusainak és kísérleti modelljeinek kidolgozása, illetve kiállítása, az ilyen termékeknek a tényleges működési körülményeket reprezentáló környezetben történő tesztelése és jóváhagyása abban az esetben, ha e tevékenységek elsődleges célja a véglegesnek még nem tekinthető termék, eljárás vagy szolgáltatás továbbfejlesztése. Ide tartozhat a kereskedelmileg felhasználható olyan prototípusok és kísérleti modellek kifejlesztése, amelyek kereskedelmi végterméknek minősülnek, mert előállításuk túlságosan költséges ahhoz, hogy az kizárólag demonstrációs és hitelesítési céllal történjen.

 

Csekély összegű (de minimis) támogatás keretében:

a) Projekt előkészítési tevékenység

b) Projektmenedzsment tevékenység

c) A projekt szakmai megvalósításához kapcsolódó szolgáltatások igénybevétele

 

Regionális beruházási támogatás keretében:

a) Eszközbeszerzés: Technológiai fejlesztést eredményező új eszközök beszerzése.

b) A projekt céljához feltétlenül szükséges épület építése, bővítése, átalakítása, korszerűsítése, és a szükséges alap infrastrukturális fejlesztések.

c) Immateriális javak beszerzése: Harmadik féltől megvásárolt szabadalmak és egyéb immateriális javak (pl. licenc, oltalom), valamint ezen immateriális javakhoz kapcsolódó hasznosítási jogok beszerzése.

 

Olyan tárgyi eszközök vagy immateriális javak beszerzésére irányuló beruházás támogatható, amely új létesítmény létrehozatalát, meglévő létesítmény kapacitásának bővítését, létesítmény termékkínálatának a létesítményben addig nem gyártott termékekkel történő bővítését vagy egy meglévő létesítmény teljes termelési folyamatának alapvető megváltoztatását eredményezi, valamint a részesedésszerzés kivételével olyan létesítmény eszközeinek az eladótól független harmadik fél beruházó általi felvásárlása, amely létesítmény bezárásra került vagy bezárásra került volna.

A regionális beruházás keretében beszerzett eszközök vagy immateriális javak a projekt megvalósítási időszakának végéig a termelési célra nem használhatóak.

 

Kutatási infrastruktúrához nyújtott beruházási támogatás keretében:

a) Eszközbeszerzés: Technológiai fejlesztést eredményező új eszközök beszerzése.

b) A projekt céljához feltétlenül szükséges épület építése, bővítése, átalakítása,

korszerűsítése, és a szükséges alap infrastrukturális fejlesztések.

 

A kutatási infrastruktúra olyan létesítmények, erőforrások és kapcsolódó szolgáltatások, amelyeket a tudományos közösség az adott területtel kapcsolatos kutatásához használ; beleértve a tudományos felszerelést és eszközöket, a tudásalapú erőforrásokat - például gyűjteményeket, archívumokat vagy strukturált tudományos információkat -, olyan infokommunikációs technológiai infrastruktúrákat, mint a hálózat, a számítástechnikai eszközök, a szoftverek és a távközlési eszközök, valamint a kutatáshoz szükséges bármilyen más egyedi eszközt.

 

c) Immateriális javak beszerzése: Harmadik féltől megvásárolt szabadalmak és egyéb immateriális javak (pl. licenc, oltalom), valamint ezen immateriális javakhoz (szellemi termékekhez) kapcsolódó hasznosítási jogok beszerzése.

 

A szolgáltatások területén az eljárási innovációhoz nyújtott támogatás keretében:

a) Eljárás-innováció: új vagy jelentős mértékben javított termelési vagy szolgáltatási módszer alkalmazása (ideértve a technikákban, felszerelésekben vagy szoftverekben eszközölt jelentős változtatásokat).

 

A KKV-k vásárokon való részvételéhez nyújtott támogatás keretében (max. 20 M Ft értékben):

a) A vállalkozásnak valamely kiállításon vagy vásáron való első három részvétele támogatható a projekt keretében kifejlesztett K+F eredmény bemutatása céljából.

 

Önállóan kizárólag kísérleti fejlesztés, vagy eljárási innováció tevékenység, vagy kísérleti fejlesztés és eljárási innováció tevékenységek támogatható(k).

 

Maximum 500 M Ft összköltségű projekt esetén a kísérleti fejlesztés és az eljárási innováció tevékenységek keretében elszámolható költségek együttesen el kell, hogy érjék a projekt elszámolható költségeinek legalább 5%-át.

Az 500 M Ft-ot meghaladó összköltségű projekt esetén a kísérleti fejlesztés és az eljárási innováció tevékenységek keretében elszámolható költségek együttesen el kell érjék a legalább 25 M Ft összeget.

 

Pályázók köre

Mikro-, kis-, és középvállalkozások, illetve nagyvállalatok, ha

 

a) rendelkezik legalább egy lezárt, teljes üzleti évvel ÉS

b) éves átlagos statisztikai állományi létszáma 2015-ben minimum 1 fő volt, ÉS

c) Magyarországon székhellyel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaság, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaság fióktelepe, ÉS

d) nem tartozik az EVA hatálya alá.

 

Konzorcium:

A támogatási kérelem benyújtására konzorciumi formában is van lehetőség, de ez esetben minden konzorciumi tag meg kell feleljen a fenti és egyéb pályázati feltételnek.

A konzorciumi tagok száma – a konzorciumvezetőt is beleértve – legfeljebb 3 lehet.

Nem lehet konzorciumi tag a kizárólag csekély összegű (de minimis) támogatási kategória alá besorolt tevékenységet ellátni kívánó szervezet.

 

(Nagyvállalat vagy KKV-val való konzorciumban adhat be támogatási kérelmet, vagy önállóan abban az esetben, ha a támogatási kérelemben bemutatja, hogy a projekt eredményéből, hasznaiból a KKV-k hogyan részesülnek.)

 

__________________________________________________

További információért kérjük, keressen elérhetőségeinken!